Dystans cLubomia


                                                                                                                               
       Polub nas na Facebooku                          Napisz do nas                            Oglądaj nas na YouTube

____________________________________________________________________________________________________

Triathlonowa sztafeta

W ostatnim czasie dostaliśmy na naszą skrzynkę pocztową relację z Triathlonowej Sztafety przygotowaną przez Kasię – członka klubu Dystans:

Z Nowym Rokiem nowe plany, wyzwania. Większość z Nas ma już sportowe plany na nowy sezon i prawie każdy wie w jakich zawodach i na jakim dystansie wystartuje. Chciałabym zachęcić do udziału w sztafetach.
Nie każdy z Nas może biegać, czasami nie jest to ulubiona dyscyplina, a czasami nasze ograniczenia zwyczajnie na to nie pozwalają. Jest wśród Nas wielu wspaniałych biegaczy, pływaków czy rowerzystów. Można to połączyć.
Dnia 09.09.2018 Ola i Antek Klimkowie oraz ja (Kasia Gieroń) wzięliśmy udział w sztafecie TRI, w Krapkowicach, na dystansie 475 m pływania (Ola Klimek), 22 km jazdy na rowerze (Antek Klimek) i 5,5 km biegu (Kasia Gieroń). Emocje towarzyszące temu wyzwaniu są wręcz nie do opisania. Współpraca, jedność - coś wspaniałego.
Kiedy większość naszych klubowiczów dzielnie walczyła na Biegu Dożynkowym, my godnie reprezentowaliśmy Naszą Gminę zajmując II miejsce wśród 14 sztafet.
Jeszcze raz zachęcam do "połączenia" sił i oczywiście życzę każdemu z Nas sukcesów w Nowym 2019 Roku.

ZDJĘCIA

Serdecznie dziękujemy Kasi za opis oraz zdjęcia, a także dołączamy się do życzeń Noworocznych!

M.K. (07.01.2019)

____________________________________________________________________________________________________ 

Klasyfikacja na najaktywniejszego zawodnika 2018 roku

Poniżej znajdują się zasady konkursu na najaktywniejszego zawodnika Dystansu cLubomia w 2018 roku, a także klasyfikacja.

 • Punkty przyznawane są za każdy przebiegnięty kilometr w czasie zawodów, ukończonych zgodnie z regulaminem danego biegu.
 • 1 km = 1pkt
 • Do konkursu zaliczane są starty, które miały miejsce pomiędzy 1.01.2018 r., a 31.12.2018 r.
 • Punkty za nieukończone zawody nie będą przyznawane.
 • Klasyfikacja jest podzielona na dwie kategorie: kobiety i mężczyźni.
 • Wszelkie rozbieżności należy wyjaśniać bezpośrednio z zarządem klubu.
miejsce mężczyźni ilość pkt. miejsce kobiety Ilość pkt.
1 Krzysztof Czogała 198 1 Leks Edyta 240
1 Bartosz Kozieł 198 2 Klaudia Gensty 171
2 Andrzej Bizoń 157 3 Zuzanna Kolonko 159
3 Marcin Zajonz 156 4 Monika Bizoń 151
4 *** *** 5 Sabrina Osadnik 121
5 Robert Widenka 143 6 Katarzyna Gieroń 110
6 Adrian Kolonko 142 7 Joanna Widenka 85
7 Tomasz Michulec 122 8 Elżbieta Myśliwiec 79
8 Adrian Stefanow 77 9 Sabina Macheta 53
9 Marcin Myśliwiec 71 10 Paulina Szymiczek 47
10 Tadeusz Kłobuch 67 11 *** ***
11 Marek Paleta 64 12 Marzena Bajer 12
12 Grzegorz Bajer 57 13 Sandra Świerczek 10
12 Krystian Rechajget 57 13 Żaneta Wawryk-Bizoń 10
13 *** ***      
14 Antoni Klimek 37      
15 Stanisław Chromik 33      
16 Wojciech Klimek 28      
17 Wojciech Myśliwiec 21      
18 Kamil Klimek 6      

M.K. (04.01.2019)

____________________________________________________________________________________________________

Triathlon w Jaworznie

W ubiegły weekend, 25.08.2018 r., członkowie klubu Dystans cLubomia w składzie: Katarzyna Gieroń, Zuzanna Kolonko, Adrian Kolonko oraz Patrycjusz Hartman wzięli udział w Triathlonie organizowanym w Jaworznie (400 m pływania, 10 km jazdy na rowerze i 3 km biegu typu cross). Mimo chłodu i deszczowej pogody na starcie imprezy stanęło ponad 200 śmiałków, którym te nieprzyjemne warunki zdawać by się mogło zupełnie nie przeszkadzały. Pakiety startowe odebrało 222 zawodników, z czego 219 przystąpiło ostatecznie do rywalizacji i ukończyło zmagania. Serdeczne gratulacje dla uczestników (w szczególności dla debiutującej Zuzanny Kolonko). Pamiętajcie: Dystans cLubomia to nie tylko samo bieganie!

ZDJĘCIA

Serdeczne podziękowania dla autorki zdjęć i tekstu: Katarzyny Gieroń!

M.K. (28.08.2018)

____________________________________________________________________________________________________ 

IV Bieg Sołecki

Jak co roku zapraszamy wszystkich chętnych na IV edycję Biegu Sołeckiego, który odbędzie się 02.09.2018 r. na terenie wsi Lubomia (dystans około 6 km). Więcej informacji, a także możliwość zapisania się na bieg znajdziecie pod adresem: LINK 
Zapisy do 28.08.2018 r., liczba startujących ograniczona!

M.K. (13.07.2018)

____________________________________________________________________________________________________

Maraton Wiosenny

Jak co roku członkowie naszego klubu postanowili spróbować swoich sił biorąc udział w wielu zawodach na przeróżnych dystansach. Również na trasie maratonu nie zabrakło naszych przedstawicieli. Największą popularnością cieszył się 45. Maraton w Dębnie (8-04-2018), a także ORLEN Warsaw Maraton (22-04-2018). Zarówno w Dębnie, jak i Warszawie słoneczna pogoda miała ogromny wpływ na uczestników zawodów. Upał dał się we znaki wszystkim, ale w szczególności Dystansowiczom, którzy zmagali się z królewskim dystansem po raz pierwszy. Przekroczenie przez nich linii mety w takich warunkach jest ogromnym sukcesem, z którego cieszy się cały klub. Ukończony maraton zawsze kojarzy się z pozytywnymi emocjami: radość, duma, szczęście i euforia. Wszystko to można wyczytać na twarzach naszych biegaczy. Nic więc dziwnego, że na mecie możemy dostrzec łzy wzruszenia, niepohamowany śmiech czy podskoki - to Wasza meta, Wasz czas i Wasza nagroda za wszystko co musieliście zrobić oraz czego sobie odmówić, aby znaleźć się właśnie w tym miejscu. JESTEŚCIE WIELCY! 

Zdjęcia Dębno: TUTAJ
Zdjęcia Warszawa: TUTAJ

Serdeczne podziękowania dla Grzegorza M. za tekst oraz przesłane zdjęcia.

M.K. (30.05.2018)

____________________________________________________________________________________________________

II Duathlon Dystansu cLubomia

Dystans cLubomia ma zaszczyt zaprosić na drugą edycję Duathlonu, która odbędzie się w dniu 17.06.2018 r. na terenie starych Nieboczów. Więcej informacji znajdziecie Państwo w regulaminie, do którego link poniżej. Zachęcamy do obejrzenia na naszym kanale YouTube klipu, który powstał podczas pierwszej edycji Duathlonu oraz wzięcia udziału w zawodach również w tym roku. Do zobaczenia na starcie!

REGULAMIN
TRASA BIEGOWA
TRASA ROWEROWA
WYNIKI
ZDJĘCIA

M.K. (24.05.2018)

____________________________________________________________________________________________________ 

Dystans Cross

Dnia 15.04.2018 r. tradycyjnie, jak co roku odbył się festyn rodzinny „Dystans Cross” organizowany przez nasz klub. Głównym elementem spotkania był bieg, którego trasa wiodła pięknymi szutrowymi ścieżkami wśród skąpanych w wiosennym słońcu łąk Lubomi. Łączna długość odcinka wynosiła jak co roku 6 kilometrów, z czego każdy uczestnik mógł zakończyć swoje zmagania po pierwszej pętli, czyli w połowie tego dystansu. Zawodnicy nie podlegali klasyfikacji, a impreza miała na celu szerzenie kultury fizycznej wśród społeczności naszej gminy. Ostatecznie całe rodziny wspólnie ruszyły do biegu, marszu czy jazdy na rowerze. Organizatorzy zapewnili dla wszystkich uczestników drobne upominki, napoje, a także gorący posiłek. Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować fundatorom, strażakom OSP Lubomia dbającym o nasze bezpieczeństwo, Władzom Gminy, a także wszystkim tym, bez których ten festyn nie mógłby się odbyć. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znowu spotkamy się wszyscy wspólnie na kolejnym Dystans Crossie!

Zdjęcia z tego wydarzenia: TUTAJ

M.K. (23.04.2018)

____________________________________________________________________________________________________

Ogłoszenia klubowe

Mamy przyjemność przedstawić dokładne daty oraz szczegółowe informacje dotyczące nadchodzących imprez klubowych, a także ogłoszenia związane z życiem klubu:

II Duathlon Dystansu cLubomia - 17.06.2018 r. na terenie Starych Nieboczów. Opłata dla klubowiczów i mieszkańców Lubomi: 10 zł, dla pozostałych chętnych: 20 zł. Zapisy do 15.05.2018 r. Po tym terminie opłata wzrasta o 100 %. UWAGA! Limit uczestników: 50 osób! Istnieje również możliwość zapisu dzieci (w razie wystąpienia chętnych do tego typu zawodów, zorganizowany zostanie miniDuathlon dla najmłodszych przed startem głównym). Uczestnictwo dzieci bezpłatne. Dla wszystkich startujących organizatorzy przewidują m.in. czapkę klubową (zdjęcie TATAJ).

Majówka - 25.05.2018 r. - jak co roku przy WDK Grabówka odbędzie się impreza rodzinna (ognisko). Opłata dla osób dorosłych: 10 zł.

Istnieje możliwość zakupienia ortalionów dla członków klubu. Zapisy zbiera zarząd klubu do 5.05.2018 r. Cena to 30 zł. Zdjęcie modelu: TUTAJ.

M.K. (16.04.2018)

____________________________________________________________________________________________________

Walne zebranie członków klubu 2018'

23-go lutego 2018 roku odbyło się kolejne walne zebranie członków klubu sportowego Dystans cLubomia. Program spotkania uwzględniał podsumowanie działań organizacji w ubiegłym roku, a także przedstawienie planów na rok następny. W czasie zebrania nastąpiło także rozwiązanie konkursu na najaktywniejszego zawodnika klubu w 2017 roku wraz z wręczeniem nagród dla zwycięzców, a także oficjalne podziękowanie naszym sponsorom. Miłym akcentem okazał się również niewielki poczęstunek, który zwieńczył całość spotkania. Z tego miejsca chcielibyśmy jeszcze raz podziękować wszystkim uczestnikom za przybycie, zaangażowanie oraz poświęcony czas na rzecz Dystansu. To Wy tworzycie ten klub i to dzięki Wam możemy się tak prężnie rozwijać!. Dziękujemy!

Zdjęcia z tego wydarzenia: TUTAJ

M.K. (26.02.2018)

____________________________________________________________________________________________________

Klasyfikacja na najaktywniejszego zawodnika 2017 roku

Poniżej znajdują się zasady konkursu na najaktywniejszego zawodnika Dystansu cLubomia w 2017 roku, a także ostateczna klasyfikacja.

 • Punkty przyznawane są za każdy przebiegnięty kilometr w czasie zawodów, ukończonych zgodnie z regulaminem danego biegu.
 • 1 km = 1pkt
 • Do konkursu zaliczane są starty, które miały miejsce pomiędzy 1.01.2017 r., a 31.12.2017 r.
 • Punkty za nieukończone zawody nie będą przyznawane.
 • Klasyfikacja jest podzielona na dwie kategorie: kobiety i mężczyźni.
 • Wszelkie rozbieżności należy wyjaśniać bezpośrednio z zarządem klubu.
   
miejsce mężczyźni ilość pkt. miejsce kobiety Ilość pkt.
1 Adrian Kolonko 226 1 Edyta Leks 226
1 Adrian Stefanow 226 2 Zuzanna Kolonko 221
2 Grzegorz Musioł 204 3 Elżbieta Mysliwiec 102
3 Robert Widenka 188 4 Marzena Bajer 83
4 Marcin Zajonz 183 5 Katarzyna Gieroń 59
5 Tadeusz Kłobuch 176 6 Sabrina Osadnik 42
6 Krzysztof Czogała 158 7 Klaudia Gęsty 41
7 Tomasz Michulec 141 8 Monika Bizoń 36
8 Adrian Fibic 124 9 Sabina Macheta 31
9 Andrzej Bizoń 115 10 Joanna Widenka 30
10 Antoni Klimek 109 11 Sandra J. Świerczek 21
11 Grzegorz Bajer 104 12 Weronika Bugla 20
12 Patrycjusz Hartman 83 13 Justyna Stefanow 10
13 Bartosz Kozieł 78 13 Barbara Sochiera 10
14 Marcin Myśliwiec 73 13 Justyna Pietrzek 10
15 Wojciech Myśliwiec 60 14 Żaneta Wawryk-Bizoń 6
16 Marek Paleta 42 14 Stella Depta 6
16 Mateusz Kozub 42 14 Paulina Szymiczek 6
17 Bartosz Bugla 41 15 Katarzyna Paleta 5
18 Rajmund Leks 31      
19 Wojciech Klimek 11      
20 Kamil Klimek 6      
20 Maciej Adamski 6      
20 Stanisław Chromik 6      
21 Mateusz Szymała 5      
22 Jakub Fibic 2      

M.K. (22.02.2018)

____________________________________________________________________________________________________ 

Bieg charytatywny dla Mateuszka

W niedzielę, 3. września 2017 r. odbył się festyn Sołecki "Pożegnanie Lata". Z tej okazji klub sportowy Dystans cLubomia zorganizował bieg na trasie 6 km wiodącej ścieżkami leśnymi, a także ulicami gminy Lubomia. Impreza miała charakter czysto rozrywkowy, integracyjny, a co najważniejsze uświęcał jej niezwykle ważny cel: zbiórka pieniędzy na leczenie dla chorego Mateuszka. Brak pomiaru czasu, a także brak nagród, medali i miejsc oraz deszcz nie odstraszyły uczestników. Według naszych danych w biegu udział wzięło (biegacze, nordic walking, rowery) prawie 100 osób. Zebrano łącznie 3600 zł, które w całości zostały przelane na konto Fundacji Iskierka. Z tego miejsca chcielibyśmy jeszcze raz serdecznie podziękować organizatorom, władzom gminy, zaprzyjaźnionym klubom sportowym, które postanowiły nas wesprzeć swoją obecnością, a także każdemu z osobna za każdy oddany grosz, a także samą obecność. Kolejny raz nie zawiedliście i pokazaliście co w bieganiu jest najważniejsze! Dziękujemy!

Zdjęcia z tego wydarzenia: TUTAJ

M.K. (06.09.2017)

____________________________________________________________________________________________________

II Sztafeta Biegowa Lubomia - Jasna Góra

Już niebawem, 27.07.2017r., odbędzie się druga edycja Sztafety Biegowej Lubomia - Jasna Góra. Informacje, a także zdjęcia z zeszłorocznej wyprawy można znaleźć w artykule "Dystans na Jasnej Górze". Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich tych, którzy chcieliby w tym roku zasilić nasze szeregi podczas zmagań z trasą do Częstochowy. Zapisy oraz wszelkie niezbędne informacje w siedzibie naszego klubu (GOK Lubomia, ul. A. Mickiewicza 4) w piątek, 9.06.2017r., w godzinach 18:00-19:00. Liczymy na Was!

M.K. (7.06.2017)

____________________________________________________________________________________________________

I Duathlon Dystansu cLubomia

W dniu 7.05.2017r. o godz. 15:00 na terenie starych Nieboczów rozpoczął się I Duathlon Dystansu cLubomia. Konkurencja przygotowana dla kobiet to 2km biegu + 10km jazdy na rowerze + 1km biegu, natomiast dla mężczyzn: 4km biegu + 20km jazdy na rowerze + 2km biegu. Mimo rodzinnego charakteru imprezy, 51 uczestników zmagało się z zimnym wiatrem oraz własnymi słabościami z ogromną zaciętością oraz zaangażowaniem. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał profesjonalny sędzia triathlonowy, a teren rywalizacji został zabezpieczony przez służby porządkowe oraz wolontariuszy. Na koniec imprezy, po wręczeniu pucharów i niewielkich upominków, zostały rozlosowane nagrody ufundowane przez Zakład Rzeźniczo-Wędliniarski Ernestyn Janeta oraz Sklep Sportowy Monsun. Dla wszystkich uczestników i ich rodzin został przewidziany posiłek, a także ciepłe i zimne napoje. Serdecznie dziękujemy sponsorom i wszystkim tym, bez których ta impreza nie mogłaby się odbyć. Jednocześnie pragniemy pogratulować wspaniałych wyników i zaprosić na inne, organizowane przez nasz klub imprezy sportowe. Poniżej znajdziecie regulamin zawodów, mapkę z trasą oraz oficjalne wyniki. Podczas imprezy stworzony został klip, na którym zobaczyć możecie najpiękniejsze momenty. Serdecznie zapraszamy i życzymy miłego seansu! (klik w obrazek powyżej) 

REGULAMIN
TRASA

WYNIKI

M.K. (7.05.2017)

____________________________________________________________________________________________________

X Bieg bez Granic 2017

Zawody ostatniego dnia majówki w Raciborzu? Dystans cLubomia nigdy nie przepuszcza takiej okazji do aktywnego wypoczynku! Jak co roku, klubowicze nie zawiedli swoją obecnością. Pomimo zmęczenia po 16. PZU Cracovia Maraton przybyli tłumnie na start i dali z siebie wszystko! W galerii sporo zdjęć z tego wydarzenia. Jeszcze raz gratulujemy nowych życiówek i serdecznie dziękujemy, że byliście z nami!

Zdjęcia z tego wydarzenia: TUTAJ

M.K. (3.05.2017)

____________________________________________________________________________________________________

16. PZU Cracovia Maraton

W niedzielę, 30.04.2017r. odbyła sie 16-sta edycja PZU Cracovia Maraton. Aż 16 uczestników Dystansu cLubomia pojawiło się na starcie tego kultowego biegu. Pomimo niesprzyjających warunków w postaci deszczu, niskiej temperatury oraz ogromnych kałuż na trasie wszyscy ukończyli zawody o własnych siłach. Dla wielu z nas były to pierwsze zmagania na królewskim dystansie 42,195km. Wróciliśmy bogatsi o kilka odcisków, kolejne ciekawe doświadczenia, a także wiele niesamowitych wspomnień. Gratulacje dla wszystkich uczestników, a także podziękowania dla osób, które pojechały razem z nami, aby dopingować nas w tych najtrudniejszych momentach. Kochani, jesteście niesamowici! Dzięki Wojtkowi możemy oglądać zdjęcia z tego wydarzenia, które przynajmniej w minimalnym stopniu pomogą poczuć atmosferę i emocje jakie towarzyszyły wszystkim Dystansowiczom podczas ostatniego weekendu w Krakowie. Pamiętajcie: "Trudno pokonać osobę, która nigdy się nie poddaje"! Do zobaczenia na kolejnym maratonie! 

Zdjęcia z tego wydarzenia: TUTAJ

M.K. (2.05.2017)

____________________________________________________________________________________________________

Dystans cLubomia pomaga Oliwii

W dzisiejszej akcji "Biegnę, żebyś mogła oddychać Oliwko" zorganizowanej w Lubomi udział wzięło około 70 osób z klubu Dystans cLubomia i nie tylko. Zebrana kwota to 2470zł, która w całości została przekazana na konto chorej Oliwki. Nikt nie spodziewał się takiej frekwencji. Serce rośnie! Podziękowania dla wszystkich uczestników, a w szczególności dla organizatora, naszego klubowego kolegi, Adriana Kolonko. BRAWO, świetna robota!

Zdjęcia z tego wydarzenia: TUTAJ

M.K. (12.03.2017)

____________________________________________________________________________________________________

Coroczne walne zebranie członków klubu

Jak co roku, zarząd klubu Dystans cLubomia zaprosił wszystkich członków na walne zebranie, które odbyło się dnia 27.02.2017r. w domu przyjęć "Klimek" przy ul. Potockiej w Lubomi. Na zebraniu tym zostały poruszone bardzo ważne kwestie organizacyjne dotyczące naszego klubu, takie jak: podsumowanie działań w całym poprzednim roku, przedstawienie planów zarządu na rok następny, a także wiele innych. Ważnym punktem programu było również wręczenie nagród w ramach konkursu na najaktywniejszego Dystansowicza w 2016r. Dziękujemy wszystkim za obecność, aktywny udział oraz wiele inicjatyw, które pozwalają tak prężnie rozwijać nasz klub. Wygranym natomiast jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia z tego wydarzenia: TUTAJ

M.K. (27.02.2017)

____________________________________________________________________________________________________

Konkurs!

Podajemy długo wyczekiwaną, zaktualizowaną klasyfikację konkursu na najaktywniejszego zawodnika klubu w 2016r. Jednocześnie chcielibyśmy przypomnieć zasady konkursu:

 • Punkty przyznawane są za każdy przebiegnięty kilometr w czasie zawodów, ukończonych zgodnie z regulaminem danego biegu.
 • 1 km = 1pkt.
 • Do konkursu zaliczane są starty, które miały miejsce pomiędzy 1.01.2016r, a 31.12.2016r.
 • Punkty za nieukończone zawody nie będą przyznawane.
 • Klasyfikacja jest podzielona na dwie kategorie: kobiety i mężczyźni.
 • Wszelkie rozbieżności należy wyjaśniać bezpośrednio z zarządem klubu. 

Klasyfikacja ostateczna:

miejsce mężczyźni ilość pkt. miejsce kobiety Ilość pkt.
1 Adrian Kolonko 241 1 Elżbieta Myśliwiec 162
2 Wojciech Myśliwiec 196 2 Zuzanna Kolonko 145
3 Marek Paleta 189 3 Joanna Hartman 83
3 Robert Widenka 189 3 Edyta Leks 83
4 Antoni Klimek 187 4 Zuzanna Musioł 58
5 Adrian Fibic 184 5 Monika Bizoń 42
6 Marcin Myśliwiec 157 6 Klaudia Gęsty 30
7 Patrycjusz Hartman 153 7 Katarzyna Gieroń 27
8 Andrzej Bizoń 147 8 Justyna Stefanow 21
9 Tadeusz Kłobuch 139 9 Weronika Bugla 20
10 Grzegorz Musioł 127 9 Marzena Bajer 20
11 Mateusz Kozub 109 10 Beata Franiczek 16
12 Krzysztof Czogała 85 11 Zuzanna Myśliwiec 10
12 Bartosz Kozieł 85      
13 Tomasz Michulec 78      
14 Adrian Stefanow 69      
15 Grzegorz Bajer 51      
16 Marcin Zajonz 47      
17 Michał Adamczyk 37      
18 Kamil Klimek 28      
19 Mateusz Szymała 16      
20 Mateusz Mrozek 10      
21 Bogdan Burek 6      
21 Marek Musioł 6      
21 Wojciech Klimek 6      

 M.K. (Aktualizacja 4.01.2017)

____________________________________________________________________________________________________

"Bo trening zaczyna się w kuchni" - spotkanie z dietetykiem

Każdy sportowiec dobrze wie, że odpowiednia dieta jest niezwykle ważna w procesie pracy nad własnym ciałem. Trening bez odpowiednio dobranych posiłków nie tylko nie zbuduje formy, ale wręcz może być zgubny dla naszego organizmu. W niedzielę, 11.12.2016r. odbyło się spotkanie z wykwalifikowanym dietetykiem, Patrykiem Piechaczkiem, który przedstawił wszystkim zainteresowanym klubowiczom podstawy zdrowego odżywiania się w sporcie oraz rekreacji. Było wiele pytań, a żadne nie pozostało bez fachowej odpowiedzi prowadzącego. Kogo nie było, niech żałuje! Taka wiedza jest na wagę złota (tym bardziej w okresie, kiedy przygotowania biegaczy do nowego sezonu idą pełną parą). Serdecznie dziękujemy Patrykowi za wykład oraz odpowiedzi na nasze pytania, a dla zainteresowanych ułożeniem spersonalizowanej diety podajemy kontakt:

Patryk Piechaczek
ul. Rymera 287, 44-310 Radlin
tel: 601 068 240

Zdjęcia z tego wydarzenia: TUTAJ

M.K. (11.12.2016)

____________________________________________________________________________________________________

1. Dycha Pomarańczowej Pomocy

20-go listopada 2016 roku na ulicach Kędzierzyna-Koźla odbył się najliczniejszy bieg w historii tego miasta na przestrzeni ostatnich lat. Cel był szczytny, bowiem część pieniędzy uzyskanych z biegu trafi do potrzebujących dzieci, aby pomóc w ich leczeniu. Wśród niemal 500 uczestników nie zabrakło również naszych klubowych kolegów, którzy dali z siebie wszystko i uzyskali wspaniałe wyniki. Ich czasy na dystansie Pomarańczowej Dychy (10km) znajdziecie w tabeli poniżej, natomiast uczestnikom SERDECZNIE GRATULUJEMY!

 

1 Marcin Myśliwiec 00:40:07
2 Adrian Stefanow 00:41:51
3 Adam Dziurok 00:43:44
4 Wojciech Myśliwiec 00:43:59
5 Marek Paleta 00:44:48
6 Marcin Zajonz 00:45:48
7 Grzegorz Bajer 00:47:51
8 Tomasz Michulec 00:51:20
9 Ela Myśliwiec 00:51:30
10 Arkadiusz Kubik 00:51:34
11 Marzena Bajer 01:06:31


Zdjęcia z tego wydarzenia: TUTAJ

M.K. (22.11.2016)

____________________________________________________________________________________________________

My się zimy nie boimy! Dystans cLubomia morsuje.

Dystans cLubomia to nie tylko nudne treningi biegowe, jazda na rowerze czy Nordic Walking. Wielu klubowiczów ma także inne pasje (również te sportowe). Kiedy temperatura na zewnątrz drastycznie spada, warto znaleźć sport, w uprawianiu którego panująca aura nie tylko nie przeszkadza, ale wręcz niezaprzeczalnie sprzyja. Czym jest morsowanie? Jest to kąpiel w lodowatej wodzie odkrytych akwenów. Sport ten ma zbawienny wpływ na człowieka, powodując między innymi: zahartowanie organizmu, zwiększenie jego odporności, a także poprawę układu sercowo-naczyniowego i wiele innych. Dystansowcy regularnie, każdej niedzieli, zażywają lodowatych kąpieli dbając tym samym nie tylko o zdrowie, ale fundując sobie również świetną zabawę. Co ciekawe, aby morsować nie trzeba specjalnie przygotowywać ciała, więc jeśli tylko masz ochotę uprawiać z nami ten sport, to nic nie stoi na przeszkodzie – napisz do nas!

Przy okazji niedzielnego morsowania powstał klip, który znajdziesz na naszym profilu YouTube lub bezpośrednio: TUTAJ

Przyjemnego seansu i do zobaczenia w wodzie!

M.K. (15.11.2016)

____________________________________________________________________________________________________

VII Bieg Przesiedleńczy

W ramach Dożynek Gminnych, dnia 11.09.2016r. odbył się VII Bieg Przesiedleńczy. Trasa zawodów o długości ok. 10.3km wiodła drogami trzech sołectw, ukazując najpiękniejsze miejsca naszych terenów, m.in. Grób „Bordynowskiej Pani”, zabytkowy Spichlerz na Grabówce czy Stawy „Wielikąt”. Bieg ukończyło 71 uczestników, którzy przybyli nie tylko z miejscowości naszej gminy, ale również z Raciborza, Turzy Śląskiej, Rybnika, Wodzisławia, Jastrzębia Śląskiego i wielu innych. Także nasi klubowicze nie zawiedli i licznie przybyli na linię startu. Tradycyjnie została utworzona kategoria „Mieszkańcy Gminy Lubomia”, co dodatkowo spotęgowało emocje uczestników, a rywalizacja była jeszcze bardziej zacięta. Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych sportowcach, dlatego o godzinie 15:00 odbyły się zawody dla dzieci: II Runmageddon, w czasie którego maluchy pod czujnym okiem sędziów miały do pokonania tor przeszkód. Zarówno dorośli jak i dzieci spisali się na medal. Wielu członków Dystansu cLubomia uzyskało bardzo dobry czas. GRATULUJEMY! Zestawienie wyników naszych Dystansowiczów poniżej:

1 Arkadiusz Kubik 00:40:24
2 Tadeusz Kłobuch 00:44:59
3 Marcin Myśliwiec 00:45:25
4 Adrian Fibic 00:46:13
5 Marek Paleta 00:46:38
6 Antoni Klimek 00:47:28
7 Marcin Zajonz 00:47:30
8 Wojciech Myśliwiec 00:49:32
9 Bartosz Kozieł 00:50:38
10 Adrian Kolonko 00:50:58
11 Krzysztof Czogała 00:51:23
12 Robert Widenka 00:52:25
13 Tomasz Michulec 00:52:40
14 Mateusz Mrozek 00:52:41
15 Kamil Klimek 00:52:42
16 Michał Adamczyk 00:53:06
17 Elżbieta Myśliwiec 00:54:02
18 Beata Franiczek 00:54:45
19 Rafał Hartman 01:01:31
20 Edyta Leks 01:02:28
21 Mateusz Szymała 01:04:02
22 Zuzanna Musioł 01:06:37
23 Zuzanna Kolonko 01:06:38
24 Patrycjusz Hartman 01:08:00

M.K. (8.11.2016)

____________________________________________________________________________________________________

II bieg i Nordic Walking o puchar Sołtysa

Dnia 24.07.2016r. odbył się Festyn Sołecko-Parafialny, w czasie którego zostały rozegrane zawody w bieganiu na odcinku ok. 6km oraz Nordic Walking na odcinku ok. 3km. Trasa biegu prowadziła górzystymi, leśnymi, malowniczymi ścieżkami Lubomskiego lasu dając uczestnikom odrobinę zbawiennego cienia. W biegu udział wzięły 73 osoby, natomiast w zawodach Nordic Walking: 10 osób. W tym samym dniu rozegrany został I Runmageddon, czyli bieg z przeszkodami dla dzieci. Dziękujemy wszystkim za przybycie i szerzenie zdrowego stylu życia, a także za okazaną pomoc oraz wsparcie przy organizacji.

Wyniki biegu oraz Nordic Walking: TUTAJ
Zdjęcia z tego wydarzenia: TUTAJ

M.K. (8.11.2016)

____________________________________________________________________________________________________

Dystans na Jasnej Górze

Dnia 7 lipca 2016r. o godzinie 4:00 wyruszyła I Sztafeta Biegowa na Jasną Górę. Zbiórka miała miejsce przy plebani w Lubomi, skąd sześciu członków naszego klubu wyruszyło w stronę Częstochowy. Droga została podzielona na odcinki o długości 10km. Ostatnie 5km Dystansowicze przebiegli razem. Każdy uczestnik miał zatem do pokonania ok. 25km. Mimo upału i ciężkich warunków chłopaki dali z siebie wszystko, a efektem było dotarcie na Jasną Górę o godzinie 14:20. Jest to wspaniały wynik, którego uzyskanie nie byłoby możliwe bez doskonałej współpracy naszych klubowych kolegów, a także ich świetnej kondycji. Uczestnikami I Sztafety Biegowej na Jasną Górę byli: Tadeusz Kłobuch, Arkadiusz Kubik, Patrycjusz Hartman, Kamil Musioł, Mateusz Mrozek, Mateusz Kozub.

Tego samego dnia, o godzinie 5:00 wyruszyła XI Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę. Miejscem zbiórki było skrzyżowanie w Pogrzebieniu przy ulicy Pamiątki i Rybnickiej. Rowerzyści w 14-stu grupach dotarli do Częstochowy. W pielgrzymce wzięło udział 166 osób (wraz z obsługą) nie tylko z Lubomi, ale również z wielu innych, ościennych miejscowości. Wielu uczestników to członkowie naszego klubu, którym z serca gratulujemy wytrwałości oraz krzepy!

Serdeczne podziękowania dla organizatorów oraz osób zajmujących się obsługą. Bez Was nasze inicjatywy nie ujrzałyby światła dziennego!Zdjęcia z tego wydarzenia: TUTAJ

M.K. (7.11.2016)

____________________________________________________________________________________________________

Nordic Walking dla każdego

Z racji, że Nordic Walking staje się coraz popularniejszy wśród mieszkańców naszej miejscowości i nie tylko, Dystans cLubomia postanowił zorganizować warsztaty, które miały na celu zapoznanie uczestników z poprawną techniką uprawiania tego sportu. Zajęcia odbyły się dnia 22.05.2016 roku, a prowadził je Paweł Mitura-Zielonka, zwany Spacermistrzem, który jako Instruktor Międzynarodowej Federacji Nordic Walking o spacerowaniu wie wszystko. Frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Zarówno członkowie klubu, mieszkańcy gminy Lubomia oraz innych miejscowości, przybyli na boisko LKS Silesia Lubomia bardzo licznie. Na zakończenie odbył się przemarsz ulicami naszej wsi, w czasie którego wszyscy uczestnicy mieli okazję wykorzystać nowo pozyskane umiejętności, porozmawiać i wymienić się swoimi doświadczeniami. Władze klubu zagwarantowały również napoje, które ukoiły pragnienie po tak wyczerpującym treningu. Dziękujemy za przybycie!

 

Zdjęcia z tego wydarzenia: TUTAJ

M.K. (7.11.2016)

____________________________________________________________________________________________________

Wiosna w klubie „Dystans”

Miesiąc Maj już za nami, Czerwiec już w pełni. Tak wiec przyszła pora na krótkie podsumowanie. Ubiegły miesiąc jak również początek obecnego był bardzo pracowity nie tylko dla Matki Natury. Nasi klubowicze, również spędzili ten czas bardzo aktywnie. Oprócz codziennych zmagań treningowych, wzięli oni udział w  różnego rodzaju zawodach. Tym razem nie tylko na terenie kraju. Dystans zaznaczył swoją obecność także w Republice Czeskiej. Tam swoich sił próbowała żeńska część naszego klubu. Bez „Dystansu” nie odbyły się takie rywalizacje jak:

 • IX Bieg Bez Granic w Raciborzu - bieg
 • III Jastrzębski Bieg Kobiet - bieg
 • Czeski Bieg Kobiet w Ostrawie (Český běh žen) - nordick walking oraz bieg
 • III Czernicki Bieg Uliczny
 • VI Bieg Koziołków w Kędzierzynie Koźlu

 

Tradycyjnie zapraszamy do naszej galerii

Przemo (10.06.2016)

____________________________________________________________________________________________________

"Dystans" - klubowe spotkanie integracyjne przy ognisku (2016-05-13)

Piątek 13 maja wcale nie był pechowym dniem dla zawodników klubu „Dystans. Tego dnia odbyło się pierwsze oficjalne ognisko integracyjne dla członków i sympatyków stowarzyszenia. Wielu z nich, po raz pierwszy poza treningiem, miało okazję do wzajemnego poznania. Była to świetna okazja do dyskusji na różne tematy jak również do wymiany swoich doświadczeń odnośnie biegania i nie tylko. Rozmowy i zabawy, trwały do późnych godzin wieczornych. Można było posłuchać dobrej muzyki w formie odtwarzanych przebojów jak również w wykonaniu działaczy klubu, przy akompaniamencie gitary. Jako, iż cała impreza miała charakter rodzinny, nie zabrakło naszych milusińskich.

Mamy nadzieję, że uda się to powtórzyć w niedalekiej przyszłości. A przysłowiowo „pechowy” piątek trzynastego, szczęśliwie zapoczątkował nową tradycję.

Tak więc pierwsze ognisko integracyjne już za nami, ale w każdej chwili możesz wrócić do wspomnień przeglądając nasza galerię. Wystarczy jeden klik ;)

Przemo (19.05.2016)

____________________________________________________________________________________________________

IX Bieg Bez Granic

3-go maja, już po raz IX, odbył się raciborski „Bieg Bez Granic”. Całą imprezę rozpoczęły zmagania na długości 3,7 km (Bieg Młodzieżowy, K i M oraz Nordic Walking). Dokładnie o godzinie 16.00 rozbrzmiał sygnał do biegu głównego, na dystansie 10km. Organizatorami biegu byli Miasto Racibórz, Starostwo Powiatowe, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy oraz Szkoła Podstawowa nr 4 w Raciborzu. Celem imprezy było popularyzowanie biegania jako najprostszej formy aktywnego wypoczynku i rekreacji ruchowej oraz propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia. Nie bez znaczenia była też promocja Miasta Racibórz. Raciborski bieg po raz kolejny przyciągnął miłośników biegania z całej Polski. Wśród mężczyzn najszybszy okazał się Paweł Klalus z Pawłowa (00:33:21). Wśród kobiet triumfowała Michalina Mendecka z Łazisk Górnych (00:38:05).

Tradycyjnie start oraz meta biegu znajdowały się na ulicy Wojska Polskiego. Trasa biegu przebiegała wyłącznie ulicami miasta Racibórz. Jak zawsze w przypadku biegów raciborskich, charakterystyczne płaskie ułożeniem terenu, sprzyjały biciu własnych rekordów. Pomocna była również pogoda, którą można zaliczyć do idealnych, w aspekcie rywalizacji biegowej. Na trasie licznie dopingowali mieszkańcy Raciborza oraz okolicznych wiosek. Niewątpliwą atrakcję biegu stanowił medal, będący tylko połową tego ostatecznego. O drugą połowę, trzeba będzie powalczyć na trasie półmaratonu już w sierpniu.  

Oczywiście, nie obyło się bez uczestnictwa członków stowarzyszenia Dystans cLubomia. Były to bieg, który można zaliczyć do rekordowych, pod względem frekwencji naszych kolegów. Aż 19 zawodników ruszyło na trasę w barwach naszego klubu. Cieszy  fakt, że naszą miejscowość reprezentowali również biegacze nie zrzeszeni w „Dystansie”. Dla wielu biegaczy był to debiut w tego typie imprezie. Wielu, po raz kolejny przełamało własne słabości, aby poprawić wyniki. Wszystkim „dystansowiczą” oraz „nie zrzeszonym” serdecznie gratulujemy świetnego występu. Życzymy wszystkim skompletowania pełnego medalu. 

Już teraz możesz obejrzeć zdjęcia z biegu oraz sprawdzić pełne wyniki rywalizacji. Wystarczy, że skorzystasz z linków poniżej.

Pełne wyniki możesz sprawdzić na stronie: http://www.maratonczyk.pl

Obszerną fotorelację z biegu możesz znaleźć na stronie http://www.naszraciborz.pl

Klubową fotorelację możesz obejrzeć w naszej galerii na stronie sołectwa: Przejście do galerii

Przemo (08.05.2016)

____________________________________________________________________________________________________

Orlen Warsaw Marathon 2016

Dnia 24 kwietnia, obyła się tegoroczna edycja Orlen Warsaw Marathon. IV edycję Święta Biegowego zdominowali polscy biegacze. Zwyciężył Artur Kozłowski z czasem 2:11:56. Tym samym uzyskał tytuł Mistrza Polski. Drugie miejsce zajął Henryk Szost, osiągając rezultat 2:12:43. Obaj panowie otrzymali nominację na igrzyska w Rio de Janeiro. W pierwszej dziesiątce biegu znalazło się aż siedmiu polskich zawodników.

Wśród kobiet najlepsza z Polek, Angelika Mach, z czasem  02:37:13 została sklasyfikowana na piątej pozycji.

W największej i jednej z najważniejszych imprez biegowych, zmierzyło się ponad 16 tysięcy zawodników z 40 krajów. Równo o godzinie 8.45 ruszyli oni na trasę dwóch biegów: 10km (9694 zawodników) oraz Maratonu (6750 zawodników). Trasa biegów została starannie przeprowadzona przez najciekawsze i najbardziej malownicze dzielnice Warszawy. Większość trasy była płaska lub z małymi nachyleniami. Nie obło się jednak bez paru podbiegów. Wzdłuż trasy ustawiło się 21 zespołów, które w ramach Orlen Marathon Jam Session, umilały zmagania zawodników. Było to bardzo miłe dopełnienie licznego dopingu kibiców. Pogodę, podczas trwania całej imprezy, można zaliczyć do bardzo zróżnicowanej. Spore wahania temperatury mogły stanowić pewien dyskomfort oraz stwarzać problem z doborem stroju.  Duże znaczenie odgrywał również wiejący wiatr, dający się we znaki na bardziej otwartych przestrzeniach.

Oczywiście na Narodowym Święcie Biegania nie zabrakło reprezentantów Klubu Dystans cLubomia. Nasz klub  reprezentowało aż 9 zawodników. Na dystansie 42 kilometrów i 195 metrów zmierzyli się : Arkadiusz Kubik, Mateusz Kozub, Grzegorz Musioł, Antoni Klimek, Patrycjusz Hartman, Adrian Fibic, Przemysław Hajduga oraz jedyna z Pań, Anna Hajduga. W biegu OSHEE na dystansie 10km swoich sił próbowała Joanna Hartman. Wszyscy zawodnicy ukończyli swoje biegi w regulaminowym czasie. Zawody można zaliczyć do niezwykle ciekawych a występy naszych kolegów do bardzo udanych.

Wyniki naszych kolegów można wyszukać na stronie: http://live.domtel-sport.pl/wyniki/

Sporą ilość zdjęć można znaleźć między innymi na stronie: www.fotomaraton.pl

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Foto relacja klubowa

 

Przemo (28.04.2016)

____________________________________________________________________________________________________

I Kuźniański Półmaraton Leśny.

Aż 234 zawodników stanęło na starcie I Kuźniańskiego Półmaratonu Leśnego. W minioną niedzielę, 17 kwietnia, wystartował po raz  pierwszy bieg organizowany przez Kuźniański Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, Urząd Miejski, a także Nadleśnictwo Rudy Raciborskie. Zawodnicy mieli do pokonania dystans o długości 21 097,5 metra. Całość poprzedził bieg honorowy, upamiętniający rocznicę chrztu Polski, na dystansie 1050 metrów. Całość imprezy uświetnili między innymi studenci  wychowania fizycznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu, przygotowując zaplecze z profesjonalnym masażem.

Jako, że w tym dniu, w całej Polsce zagościła słoneczna aura, dopisywała ona również uczestnikom zawodów. Pewnym utrudnieniem był wiejący wiar, dający się we znaki zwłaszcza na otwartych terenach. Na wydarzeniu nie zabrakło oczywiście reprezentantów naszego stowarzyszenia. Aż ośmioro członków „Dystans cLubomia” pojawiło się na starcie tego biegu. Czasy, z którymi ukończyli rywalizację świadczą o ich wysokiej formie oraz dobrym przygotowaniu do rywalizacji. Jak wynika z ich relacji, bieg można ocenić jako przyjemny pod względem przygotowania, jak również przebiegu trasy. W ich odczuciu, zapowiadana płaska trasa,  charakteryzowała się lekkim podbiegiem na całej pierwszej połowie dystansu.  

Wyniki naszych kolegów można znaleźć na stronie  pulsarsport.pl

Wszystkim gratulujemy znakomitego występu.

GALERIA

Przemo (19.04.2016)

LINK DO OBSZERNEJ FOTO-RELACJI Z BIEGU.

____________________________________________________________________________________________________

I rodzinny bieg "Dystans Cross"

W dniu 10 kwietnia, na terenie miejscowości Lubomia, odbył się pierwszy rodzinny bieg z cyklu „Dystans Cross”.  Trasa biegu składała się z dwóch pętli o łącznej długości 6-ciu km. Warunkiem ukończenia było zaliczenie co najmniej jednej pętli. Zawodnicy nie podlegali klasyfikacji. Celem biegu było promowanie ruchu w każdej jego formie, tak też dozwolone były wszelkie techniki pokonania dystansu. Znacząca większość uczestników ruszyła do wspólnego truchtu, ale nie zabrakło maszerujących oraz miłośników „nordic walking”.

Pomimo niezbyt dopisującej aury, na starcie pojawiło się około 80 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat. Nie zabrakło miłośników ruchu z innych klubów, jak również uczestników niezrzeszonych. Do rywalizacji stanęły całe rodziny, by wspólnie i aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Organizatorzy zadbali o upominki dla każdego z startujących. Po biegu nie zabrakło regenerującego napoju oraz ciepłego posiłku. Pomimo, iż była to pierwsza tego typu impreza przygotowana przez zarząd oraz członków klubu „Dystans cLubomia”, można zaliczyć ją do bardzo udanych. Przygotowanie biegu jak i całej otoczki było na najwyższym poziomie. Jak zawsze nie zabrakło Pani Sołtys Maryli Fibic oraz Zastępcy Wójta Gminy, Pana Bogdana Burek, stale wspierających tego typu inicjatywy, za co serdecznie dziękujemy. Podziękowania należą się również strażakom OSP Lubomia, dbającym o bezpieczeństwo uczestników biegu.  

ZOBACZ FOTO-RELACJĘ Z BIEGU.

        Przemo

____________________________________________________________________________________________________

XVII Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego „O Puchar Starosty Żywieckiego”

20 marca, malowniczą i bardzo fascynującą widokowo drogą otaczającą Jezioro Żywieckie, w samym centrum Beskidów w Kotlinie Żywieckiej, 1900 zawodników walczyło na dystansie półmaratonu. Start i meta biegu ulokowana została na Żywieckim Rynku. Głównym celem biegu była promocja aktywnego trybu życia, popularyzacja biegania oraz atrakcji turystycznych. Oczywiście nie bez znaczenia była dobra zabawa, która towarzyszyła uczestnikom rywalizacji.

Wśród startujących nie zabrakło reprezentantów naszego klubu. Półmaraton „o puchar Starosty Żywieckiego”, kolejny rok z rzędu przyciągnął biegaczy z naszej miejscowości. Tym razem po raz pierwszy w barwach klubowych „Dystansu”. Wszystkim uczestnikom gratulujemy ukończenia biegu, życząc jeszcze lepszej frekwencji na XVIII wydaniu w 2017

ZAPRASZAMY DO GALERII

Przemo

____________________________________________________________________________________________________

VIII Bieg  O Puchar Burmistrza Miasta Pszów

17  stycznia 2016 roku odbył się VIII Bieg  O Puchar Burmistrza Miasta Pszów. Trasa o długości 11,7 km wiodła ulicami Krzyżkowic i lasem  Pszowsko-Lubomskim. Zawody zostały rozegrane w iście zimowej scenerii , temperatura powietrza  wynosiła -8oC, a ośnieżona i oblodzona  trasa w lesie  dodawała smaczku tym zawodom. Bieg ukończyło 11 zawodników naszego Klubu.

  miejsce czas
Kubik Arkadiusz 4 48:18
Kłobuch Tadeusz 12 51:37
Hartman Patrycjusz 16 53:34
Klimek Antoni 27 55:45
Paleta Marek 29 56:11
Kozub Mateusz 32 57:11
Musioł Grzegorz 37 59:19
Myśliwiec Wojciech 48 1:00:42
Klimek Kamil 58 1:03:28
Kolonko Adrian  60 1:03:39
Widenka Robert 70 1:08:18

Na wyróżnienie zasługuje Kamil Klimek, pomimo młodego wieku (16 lat), trudnych warunków panujących na trasie ukończył bieg z dobrym czasem i zajął 59 miejsce w stawce na 91 biegaczy .

                                                                                                                      Arkadiusz Kubik

Zdjęcia z Biegu Pszowskiego znajdują się w galerii zdjęć

KLIKNIJ TUTAJ I ZOBACZ!!

____________________________________________________________________________________________________

Przydatne informacje na temat społeczności "Dystans cLubomia"

Siedziba naszego klubu znajduje się w budynku Gminnego Ośrodka Kultury przy ul. Adama Mickiewicza 4 w Lubomi (dzięki uprzejmości Wójta Gminy Lubomia oraz Dyrektora Gok-u). Dyżurujemy w każdy piątek od godz. 17:00 do godz. 19:00. Jest to doskonała okazja do rozmów o bieganiu i nie tylko, zasięgnięcia fachowej opinii, a także załatwienia wszelkich formalności dotyczących członkostwa w Klubie Dystans cLubomia.

Skład Zarządu:

 • Arkadiusz Kubik - Prezes
 • Antoni Klimek - Wiceprezes
 • Grzegorz Musioł - Skarbnik
 • Patrycjusz Hartman - Sekretarz
 • Dariusz Mrozek - Członek

Komisja Rewizyjna:

 • Adrian Fibic - Przewodniczący
 • Wojciech Myśliwiec - Sekretarz
 • Grzegorz Kremer - Członek

Zapraszamy na cotygodniowe treningi wszystkich biegających, spacerujących, uprawiających Nordic Walking oraz inne sporty:
- Poniedziałek i czwartek, godz. 18:30, zbiórka na boisku treningowym LKS Silesia Lubomia,
- Wtorek, godz. 17:30, sala gimnastyczna Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Lubomi. 

Zgrupowanie o pełnej nazwie: "Klub Sportowy Dystans LUBOMIA" dnia 20 października 2015 roku zostało uznane oficjalnie STOWARZYSZENIEMKlub Sportowy posiada 54 zarejestrowanych członków, w tym 18 kobiet i 36 mężczyzn. (dane na dzień 7.11.2016r.)

Klub Sportowy Dystans Lubomia powstał po to by zachęcić mieszkańców naszej gminy do biegania. Trasa treningów celowo wiedzie ulicami naszej miejscowości, aby zmienić nastawienie do ruchu na świeżym powietrzu. Można zauważyć, że od 3 lat w naszej gminie mieszkańcy coraz chętniej zażywają ruchu, czy to poprzez bieg, spacery, czy Nordic Walking. Przykładem tego może być ubiegłoroczny (2014r.) bieg i zawody ,,Nordic Walking" organizowany przez Radę Sołecką, w którym wystąpiło 43 zawodników z naszej miejscowości. Jeszcze raz zachęcam do czynnego udziału w naszych treningach w plenerze, ulicami sołectwa.

 
UWAGA! TRENINGI ODBYWAJĄ SIĘ ZAW SZE NIEZALEŻNIE OD POGODY! 
 
                                                                               Pozdrawia
                                                                             Arkadiusz Kubik
(Aktualizacja 5.11.2016 M.K.)

____________________________________________________________________________________________________

Na dobry początek

Kilka lat temu na ulicach naszej pięknej miejscowości można było spotkać biegające pojedyncze osoby. Szczególnie jedna utkwiła w mojej pamięci. Widywałem go niezależnie od pogody. Deszcz, upał, mróz za oknem, a nawet zwały leżącego śniegu. Zastanawiałem się co go do tego skłoniło, był przecież o kilka lat starszy ode mnie. Trzeba mieć niesamowitą motywację i bardzo dążyć do osiągnięcia wyznaczonego celu, pomyślałem. W tym okresie  bieganie i nordic walking nie były jeszcze tak popularne jak dziś, choć zdarzało się, szczególnie w okresie zimowym zauważyć osoby wychodzące pod osłoną nadchodzącego szybciej zmroku aby pochodzić z kijkami czy pobiegać, to mnie dodatkowo motywowało. Wtedy w mojej  głowie zrodził się pomysł aby spróbować. Podczas pierwszego biegu  postanowiliśmy z kolegą pobiec z  Lubomi w stronę Bukowa, między stawami. Było ciężko, każdy z nas chciał być lepszy od drugiego. Po pierwszych kilkuset metrach musieliśmy odpocząć. Nie mogłem złapać oddechu, w głowie mi się kręciło, a serce chciało mi „wyskoczyć’’. Nie było możliwości aby cały dystans przebiec. Byłem zniechęcony, jednak wspólnie motywowaliśmy się. Patrzyłem na oświetlenie pobliskiej żwirowni w Ligocie Tworkowskiej  i  pomyślałem, że może kiedyś uda mi się  przebiec trasę przez Nieboczowy. Dziś to nasza tradycyjna ‘’pętla’’. Minęło trochę czasu kiedy ponownie wyszliśmy pobiegać. Początki były trudne, a my od razu chcieliśmy być jak „maratończycy’’ i szybko biegać, lecz nie tędy droga.  Po kilku miesiącach, kiedy wróciłem z wakacji mój kolega zaprosił mnie na kolejne bieganie. Przed wyjściem w głowie kłębiły mi się różne myśli. Zastanawiałem się czy dam radę, czy znowu będę musiał iść, zamiast biec. Spotkaliśmy się w umówionym miejscu, dołączył do nas znajomy, który we wcześniejszym okresie  już biegał i brał udział w zawodach  na różnych dystansach, przebiegł nawet maraton, jednak z powodu kontuzji miał dłuższą przerwę. Dzięki wskazówkom bardziej doświadczonego  znajomego przebiegliśmy całą trasę bez zatrzymania. Chociaż był to tylko truchcik byłem z siebie dumny i uwierzyłem, że naprawdę można. Od tego czasu zaczęliśmy dosyć regularnie biegać, zwiększać dystans i szybciej go pokonywać. To co kiedyś było niemożliwe nagle stało się realne.  Cieszyliśmy się, że możemy się spotkać, porozmawiać i co najważniejsze pobiegać niezależnie od pogody i panujących warunków atmosferycznych. Wtedy zrozumiałem owego samotnego biegacza, który do dzisiaj udziela nam wskazówek, będąc naszym kumplem. Czas mija … my biegamy, bierzemy udział w zawodach, wspólnie się ‘’nakręcamy’’ i sprawia nam to dużą przyjemność.  Pada wspaniałe hasło - … a może by tak wszyscy razem … i tak powstaje DYSTANS. Dziś  spotykamy się regularnie na boisku treningowym oraz  na sali gimnastycznej. Bieganie pozwala doświadczać niesamowitej radości, uczy pokory i pokonywania własnych słabości. Daje pewność, że determinacja się opłaca, choćbyśmy wielokrotnie musieli się po drodze zatrzymać, żeby złapać oddech.

 

Wspomnienia Skarbnika Klubu