Bożonarodzeniowy turniej piłki halowej pierwszy raz w Lubomi

Bożonarodzeniowy turniej piłki halowej. Fantastyczną inicjatywą nauczycieli wychowania fizycznego z ZSO w Lubomi było zorganizowanie turnieju piłki halowej ,który odbył się wczoraj 20.Grudnia 2015 roku. Inicjatorami tego wydarzenia byli Wojtek Matuszek oraz Łukasz Smuda. Turniej został rozegrany o puchar dyrektora szkoły. W rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn ,które zostały podzielone na ,,kategorie" a były następujące:

Drużyna nauczycieli
Drużyna pracowników Urzędu Gminy
Drużyna rodziców uczniów szkoły podstawowej
Drużyna uczniów z gimnazjum
Drużyna absolwentów
Drużyna klub ,,Dystans"

Rozpoczęcie wydarzenia sportowego nastąpiło o godzinie 13.00 a rozgrywki zakończyły się o godzinie 18.15. Turniej został fantastycznie zorganizowany pod każdym względem, uczniowie szkoły zadbali o efekty dźwiękowe oraz muzykę. Całe wydarzenie na bieżąco profesjonalnie komentowała mieszkanka naszego sołectwa Ola Matuszek ,która na bieżąco informowała co aktualnie dzieje się na płycie boiska. Wydarzenie odbyło się pod patronatem ZSO w Lubomi. Organizację turnieju wsparł  wójt Gminy Lubomia doktor Czesław Burek, rada rodziców,nauczyciele, zakład masarski Bernard i Irena Seget oraz Ludowy Klub Sportowy w Lubomi. Pierwszej pomocy udzielała  pani Beata Kaczyna. Swoją obecnością zaszczycili wicestarosta Leszek Bizoń,  przewodniczący rady  Gminy Andrzej Godoj, zastępca wójta Bogdan Burek  oraz  radna Beata Kopel. Obecna publiczność zacięcie kibicowała grającym. Wszyscy  mieli okazję poczęstować się również ciepłą kawą oraz pysznym ciasteczkiem. Nie zostali również pominięci nasi najmłodsi mieszkańcy sołectwa dla których na turnieju również były atrakcje. Bożonarodzeniowy turniej piłki halowej to pierwsze takie wydarzenie w naszym sołectwie ale z nie oficjalnych informacji wiemy że ma stać się tradycją i odbyć również w przyszłym roku.  Po zakończeniu turnieju wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na płytę boiska gdzie oficjalnie zostały ogłoszone wyniki Bożonarodzeniowego turnieju piłki halowej o puchar dyrektora szkoły. Pani dyrektor Bogumiła Godoj osobiście wręczyła puchary. Wszystkim pogratulowała oraz  podziękowała za zaangażowanie i trud włożony w zorganizowanie turnieju. Wyniki były następujące:

Miejsca:
I - Nauczyciele
II - Absolwenci
III- Rodzice uczniów z szkoły podstawowej
IV- Klub ,,Dystans"
V- Urząd Gminy
VI- Rodzice uczniów z gimnazjum

Wybrano również najlepszego bramkarza wśród drużyn oraz najlepszego strzelca

Najlepszy bramkarz- Mirosław Ochojski z drużyny rodziców uczniów szkoły podstawowej

Król strzelców Marcin Szymiczek z drużyny Absolwentów

Rada Sołecka serdecznie gratuluje organizatorom tak profesjonalnie i wspaniale zorganizowanej imprezy sportowej.  Przekazuje wyrazy uznania  dla wszystkich zawodników grających w poszczególnych drużynach. Podziękowania dla wszystkich mieszkańców, którzy swoją osobą uświetnili całość wydarzenia i docenili tę  inicjatywę .Jak widać ostatnio bardzo wiele dzieję się w naszym sołectwie. ZSO  Lubomia bardzo często nas zaskakuje realizowaniem różnych ciekawych,innowacyjnych pomysłów. Niebawem bo już 15 Stycznia 2016 roku zapraszają wszystkich mieszkańców na wydarzenie ,które już stało się tradycję o nazwie ,,Koncert Noworoczny" w tym roku będzie ono w konwencji  biesiadnej  pod patronatem dobrze znanego w naszym sołectwie zespołem  ,,Lenox"

Więcej zdjęć w galerii zapraszamy do przeglądania.