Wielkie wydarzenie w małej gminie - Dzień Solidarności z Uchodźcami w Lubomi

Lokalne wydarzenie w gminie Lubomia ma zachęcić mieszkańców do wzięcia udziału w solidarnościowym zrywie przeciwko rasizmowi, aktom przemocy słownej, negatywnym emocjom podyktowanym demagogią obecnej debaty publicznej. Organizator Dnia Solidarności z Uchodźcami w Lubomi – Miłosz Lindner przekonuje, że: „Możemy być lepszymi ludźmi, jeśli tylko postaramy się zrozumieć innych ludzi. Temu służyć ma to spotkanie. W programie wydarzenia nie ma miejsca na propagandę polityczną, dywagowanie nad kwestiami, na które nie mamy wpływu. Podczas wydarzenia skupimy się na ludzkich historiach, które są pomijane. Będzie czas na to, żeby się czegoś dowiedzieć, usłyszeć, zobaczyć”.

Godz. 10:00 – Otwarcie spotkania, zapoznanie z materiałami informacyjnymi Uchodźcy.info i „Nieobojętnikiem antyprzemocowym”
Godz. 11:00 – Projekcja filmu „Fala” Bożydara Pająka, dyskusja wokół filmu
Godz. 12:00 – Projekcja filmu „Rozpoznanie” Bożydara Pająka, dyskusja wokół filmu
Godz. 13:00 – Gra interaktywna „Ulica Antakia”
Godz. 14:00 – Zamknięcie spotkania, podsumowanie

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich chętnych, bez względu na wiek, płeć czy narodowość.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/346756792331875/