Barbórka 2016 w Lubomi

Dnia 4.12.2016 (dzisiaj) w naszym Sołectwie obchodziliśmy święto św. Barbary patronki Górniczej Braci. Tradycyjnie jak co roku o godzinie 11.00 odbył się przemarsz z udziałem Gminnej Orkiestry Dętej do Kościoła parafialnego, następnie o godzinie 11.30 odprawiona została uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. Proboszcza Jacka Starosty oraz adoracja ołtarza Świętej Barbary. Po mszy przemarsz do Gminnego Ośrodka Kultury gdzie nie brakowało atrakcji. Na sali Gok-u na górników czekała pięknie przystrojona sala oraz poczęstunek dla górników (śląski kołacz, piwo i ciepły posiłek). O część artystyczną zadbała Agencja Artystyczno-Koncertowa ,,Coral". Dzięki hojności pana wójta dr. Czesława Burka dla górników zaśpiewały gwiazdy śląskiej sceny muzycznej. Tomasz CORAL Ciba zaśpiewał piosenkę specjalnie napisaną na Barbórkę 2016 a część biesiadną poprowadził znany zespół DUO FENIX - Dwa Fyniki. W przerwach przygrywała Orkiestra Dęta Gminy Lubomia. Ciepłymi słowami oraz wartościowymi przemówieniami górników przywitali Wójt gminy Lubomia dr Czesław Burek oraz przewodniczący Rady Gminy i czynny pracownik kopalni inż.Andrzej Godoj. Gośćmi honorowymi byli również nasza pani sołtys Maria Fibic oraz Krystyna Smuda i ksiądz Proboszcz Jacek Starosta. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury zadbał o obsługę techniczną a także  udostępnił obiekt. Jak zawsze przy każdej imprezie nie zabrakło również wsparcia Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubomi. Strażacy zadbali o bezpieczeństwo i porządek podczas imprezy. Zapraszam do Galerii , gdzie znajdą państwo foto-relację z wydarzenia.

ZOBACZ BO WARTO. ZAPRASZAMY

Fotorelacja Barbórka 2016  - Krzysztof Godoj KLIKNIJ TUTAJ

Tomasz Ciba - Coral Piosenka ku pamięci kopalni ,,KWK Anna" KLIKNIJ TUTAJ

Zespół biesiadny goszczący 4.12.2016 w Lubomi na uroczystości dla górników. KLIKNIJ TUTAJ

Film z przemarszu górników KLIKNIJ TUTAJ.