Wójt Gminy Lubomia Informuje

Informuję, że wczoraj zamówiłem 8 tysięcy maseczek trójwarstwowych wielokrotnego użytku,które można prać w temperaturze 90 st. C oraz dezynfekować prasowaniem z parą.Myślę ,że są dość dobrej jakości-nie poszliśmy na ,, taniochę". Tkanina maseczki jest antybakteryjna i antyalergiczna. Koszt maseczek to 58 tys. zł. Każdy mieszkaniec dostanie 1 maseczkę nieodpłatnie. Maseczki będą do przyszłego czwartku z krótką informacją.Rozniosą je strażacy , radni, rady sołeckie,sołtysi ,a także wójtowie, oczywiście nie w grupie tylko pojedyńczo.
Ponadto informuję, że Gmina będzie finansować usługi pobierania wymazów od mieszkańców odbywających kwarantannę domową z terenu Gminy oraz ich transport do Katowic, żeby przyspieszyć otrzymanie wyniku, bo czeka się na to za długo.
Czesław Burek-Wójt