Szanowni kierowcy - strażacy apelują o rozwagę przy parkowaniu

Drodzy kierowcy jako sołectwo przyłączamy się do apelu strażaków.

Ochotnicy Straży Pożarnej w Lubomi apelują i proszą o rozważne parkowanie samochodów przy remizie strażackiej. Informacja pojawiła się na stronie OSP Lubomia ale także artykuł o tym ważnym problemie opublikowały  lokalne media Nowiny.pl.

Sołtys wraz z Radą Sołecką także zwraca się z uprzejmą prośbą do Państwa o rozważne parkowanie, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich. Strażacy muszą dojechać na czas w miejsce zdarzenia.

Sprawa dotyczy głównie samochodów parkowanych bezpośrednio przy bramie remizy strażackiej w Lubomi gdzie znajduje się również budynek Gminnego Ośrodka Kultury a  także  chętnie i licznie uczęszczana przez mieszkańców restauracja  ,,Cafe-Nova".

Bardzo często klienci restauracji a także interesanci udający się do Gok-u (gdzie znajduje się biblioteka, odbywają się próby grup tanecznych, chóru czy odbywają się gminne wydarzenia kulturalne).  Kierowcy parkują swoje samochody na małym ciągle zatłoczonym parkingu tuż przy remizie.

Przypominamy że ogromny parking znajdujący się przy kościele a także przy sklepie ,,Delikatesy Centrum " (dawny ,,Anatol") są darmowymi parkingami ogólnodostępnymi a do restauracji lub Gok-u jest niedaleko od zaparkowanego samochodu. Bezpiecznie zaparkowany samochód na bezkolizyjnym parkingu i krótki spacer w świecie, gdzie społeczeństwie brakuje ruchu wyjdzie wszystkim  ,, na zdrowie".

Zachęcamy zatem do parkowania samochodów na dużych bezpiecznych parkingach w Lubomi zostawiając parking obok Gok-u tylko dla pracowników Gok-u i strażaków OSP.