Program rozrywkowy ,, Rozmowy w Izbie u Starki" a w nim Szkoła Podstawowa w Lubomi.

Szanowni Mieszkańcy!

Choć Święta spędzimy odpowiedzialnie w domu w gronie tych najbliższych osób mieszkających razem z nami na co dzień. Mamy dla Państwa radosną nowinę i fajną alternatywę na rozrywkę ,, do popołudniowej kawy i babki" w nadchodzące świąteczne dni.

Wielką przyjemność sprawia lokalnym społecznikom i miłośnikom regionu  możliwość śledzenia w sieci internetowej kolejnych spotkań w programie "ROZMOWY W IZBIE U STARKI". W przeciągu kilka miesięcy powstało już 12 odcinków z różnymi gośćmi.

Zdjęcia do materiału realizowane są w Wiejskim Domu Kultury w Grabówce, a dokładniej - w izbie stylizowanej na wnętrze izby u starki. Twórcom programu przypadł do gustu pomysł aranżacji i od razu podjęli próbę pokazania go szerszej grupie odbiorców. Dzisiaj, z wielką dumą można pisać o trafionym pomyśle, którego celem jest zainteresowanie odbiorcy ciekawymi miejscami na terenie kilku sąsiadujących gmin (Lubomia, Gorzyce, Krzyżanowice i Kornowac) oraz podejmowanie tematów, które ze względu na regionalizm nie powinny umknąć uwadze. Do odwiedzenia miejsc, które warto zobaczyć zachęcają sołtysi poszczególnych sołectw, którzy barwnie opowiadają o walorach swoich miejscowości. Ciekawym akcentem programu jest spotkanie z autentyczną Starką oraz gościem muzycznym. Nie brakuje humoru a każda rozmowa przebiega niczym spotkanie w cudownej babcinej izbie, gdzie swojski klimat pełni ważna rolę.

Producentem programu jest agencja artystyczno-koncertowa CORAL, za zdjęcia odpowiada mieszkaniec Lubomi - Roman Halfar, a prowadzącym - znany i ceniony radiowiec, konferansjer i wykonawca śląskiej sceny muzycznej - Tomasz Ciba.
Dziś 31 marca 2021r. punktualnie o godz. 10:00 wyemitowany został  premierowy odcinek programu, w którym sporo uwagi poświęcone zostanie Szkole Podstawowej im. Brunona Strzałki w Lubomi. Gośćmi są : Pani Dyrektor Bogumiła Godoj oraz nauczycielka historii - Maria Franiczek.

Serdecznie zapraszamy do oglądania. Program  to wspaniała promocja naszego sołectwa. Wiemy już z nie oficjalnych zródeł iż kolejnym gościem w odcinku 13 będzie między innymi nasza Pani Sołtys Maria Fibic zatem warto śledzić kolejne epizody ,,rozmów u starki". Bardzo dziękujemy jako Rada Sołecka na czele z Panią Sołtys inicjatorowi Panu Tomkowi za tak wspaniałą inicjatywę i zainteresowanie naszym Sołectwem i Gminą. Jako społecznicy przywiązujemy wielką wagę do zauważania tego co piękne i ciekawe w ,,naszej małej ojczyznie". Program rozrywkowy w ,,Izbie u Starki" to rewelacyjna alternatywa aby pokazać ciekawe miejsca ale także docenić lokalnych społeczników i bliżej poznać kreatywne pomysły mieszkańców poszczególnych Gmin i Sołectw.

Jakie tematy zostaną podjęte i co najbardziej zainteresuje prowadzącego? Na te i wiele innych pytań odpowiedź można będzie znaleźć oglądając program do , którego link znajdziecie Państwo poniżej.

Link do wspomnianego odcinka - Szkoła Podstawowa w Lubomi i ,,Pierwej było blank inakszy" KLIKNIJ TUTAJ!

Zdjęcia z wydarzenia KLIKNIJ TUTAJ!

Linki do archiwalnych odcinków:

Kliknij poniżej aby wyświetlić archiwalne odcinki :

Odcinek 1
Odcinek 2