Rydułtowskie Centrum Kultury wraz z TVS zapraszają na koncert.

Propozycja spędzenia piątkowego popołudnia dotarła na naszą skrzynkę e-mailową prosto z Katowic jednak nie trzeba tak daleko podróżować   koncert odbywa nieopodal naszego sołectwa w Rydułtowach.

4 marca o godzinie 14.00 w Rydułtowskim Centrum Kultury pojawią się znani i lubiani muzycy:
Beata Mańkowska: W styczniu 2018r. Beata otrzymała nominację Dziennika Zachodniego w Plebiscycie „Osobowość Roku 2017” za debiutancką płytę „Taka właśnie jestem” a w 2019r. nominację za „promowanie swojego miasta swoją działalnością artystyczną, tworzenie nowych programów artystycznych i rozwijanie pasji.”
W 2018r. odebrała statuetkę „Gwiazda Roku 2017” za promocję regionu i twórczości śląskiej.

Zbyszek Lemański: Wokalista, instrumentalista, kompozytor, aranżer, autor tekstów, a zarazem biznesmen. Jest założycielem i wokalistą w kilku zespołach muzycznych. Komponuje i aranżuje utwory dla wielu artystów ogólnopolskich, jak: Monika Borys, Andrzej Rybiński, Krystyna Giżowska, Iwona Węgrowska. Od lat współpracuje też z artystami śląskiego rynku muzycznego
Artysta skomponował już ponad 500 piosenek.

Krzysztof Pietrek: W 2020 roku rozpoczął solową karierę. W 2021 roku wydał debiutancki solowy krążek, zawierający autorskie utwory.
Tworząc debiutancką płytę współpracował z Mateuszem Szymczykiem oraz Adrianem Gromą (aranżacje) oraz Aleksandrą Gawliczek (teksty). Solowe piosenki Krzysztota Pietrka utrzymane są w klimatach z pogranicza brzmień disco, pop oraz ballad.
W 2020 roku Krzysztof Pietrek rozpoczął solową karierę. W 2021 roku wydał debiutancki solowy krążek, zawierający autorskie utwory.
Tworząc debiutancką płytę współpracował z Mateuszem Szymczykiem oraz Adrianem Gromą (aranżacje) oraz Aleksandrą Gawliczek (teksty). Solowe piosenki Krzysztofa Pietrka utrzymane są w klimatach z pogranicza brzmień disco, pop oraz ballad.

Kasia Lorenc: W 2018 roku debiutowała na Śląskiej Estradzie. Pod względem muzycznym (kompozycje) współpracuje ze swoim Mężem – Krzysztofem Gabłońskim. Wraz z Mężem tworzy nie tylko dla siebie, ale również dla nich Wykonawców. Wokalistka ma już na koncie utwór nagrany wspólnie z Grzegorzem Poloczkiem oraz Mariuszem Kalagą (Byle doczekać), jak też Duet z Mariuszem Kalagą

Ryszard Sawicki: Wokalista i instrumentalista. Śpiewa od niemal 30 lat, niemniej na Śląskiej Scenie muzycznej debiutował w 2017 roku.
Artysta pochodzi ze Szczecina. Pod koniec lat 80’ i na początku 90’ miał okazję występować na scenach wraz z czołowymi Artystami polskiej sceny muzycznej. W latach 90’ wyjechał do Kanady, gdzie przebywał przez dwadzieścia lat.
Ryszard Sawicki śpiewa i gra na gitarze. Obecnie pracuje nad swoim debiutanckim krążkiem.